![Συμμετοχή στην εκδήλωση "Πάσχα, Κυρίου, Πάσχα. Η πορεία του Θείου Δράματος" Συμμετοχή στην εκδήλωση "Πάσχα, Κυρίου, Πάσχα. Η πορεία του Θείου Δράματος"](https://www.iekdelta360.gr/portal-img/single_post/7/01-04-2023-pasha-kyrioy-04.png?crop=1824,1080,48,0)
-
Τοποθεσία:
- Βόλος
Ο τομέας Κοινωνικών Υπηρεσιών του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 360 Βόλου συμμετέχει στο 1ο θεματικό περίπτερο της εκδήλωσης που διοργανώνει η Μητρόπολη Δημητριάδος.
Τα παιδιά θα έχουν την πρώτη τους Δραστηριότητα ‘’πολυαισθητηριακού παιχνιδιού – messy play’’. Bασικό τους υλικό θα είναι εύπλαστες μπαλίτσες αλατοζύμης όπου με τις οδηγίες των σπουδαστών Β. Βρεφονηπιοκόμων, θα πρέπει να το πλάσουν σε σχήμα σπαργανωμένου ανθρώπου, όπως ακριβώς ήταν ο Λάζαρος πριν τον αναστήσει ο Iησούς.
ΣΑΒΒΑΤΟ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ | 16:00-19:30ΜΜ
ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ | ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 360 βόλου