Τράπεζα Αίματος
![](https://www.iekdelta360.gr/portal-img/single_post/5/give-blood-1440x960.jpg)
Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 360 διοργανώνει εθελοντική αιμοδοσία σε συνεργασία με το ΓΝΘ Ιπποκράτειο δύο φορές το χρόνο. Η κινητή μονάδα του νοσοκομείου επισκέπτεται τις εγκαταστάσεις του ΙΕΚ σε μια ενέργεια με στόχο την κινητοποίηση της σπουδαστικής κοινότητας γύρω από την αξία της αιμοδοσίας.
Σήμερα η Τράπεζα Αίματος του ομίλου μας αποτελεί την 3η μεγαλύτερη τράπεζα αίματος στη βόρεια Ελλάδα, προσφέροντας ελπίδα και ζωή στα μέλη της σπουδαστικής κοινότητας ή τους συγγενείς τους που το έχουν ανάγκη.